KONST / Litografier / Färglitografi 12757217
*
nr 1275 7217
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 19:44:02
1
100 kr
16/9 18:16:20
2
200 kr
16/9 18:33:51
1
200 kr
16/9 18:33:52
2
200 kr (Budbetjänt)
16/9 18:36:09
1
250 kr
16/9 19:55:49
2
350 kr
16/9 19:59:34
1
350 kr
16/9 19:59:34
2
350 kr (Budbetjänt)
16/9 20:00:14
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Läs mer om Maria Hillfon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad magnolia maria hillfon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01
*
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maria Hillfon
nr 1275 7217
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 19:44:02 | 1 | 100 kr |
16/9 18:16:20 | 2 | 200 kr |
16/9 18:33:51 | 1 | 200 kr |
16/9 18:33:52 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/9 18:36:09 | 1 | 250 kr |
16/9 19:55:49 | 2 | 350 kr |
16/9 19:59:34 | 1 | 350 kr |
16/9 19:59:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/9 20:00:14 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk mÃ¥lare, grafiker och textilkonstnär född 1945.Läs mer om Maria Hillfon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad magnolia maria hillfon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01